کاربر گرامی ، لطفا قبل از نصب اپلیکیشن بارش و یا استفاده از محتوای وب سایت بارش(همین سایت) مطالب زیر را به طور کامل مطالعه نمایید.

مطالعه این متن به عنوان موافقت شما با قوانین استفاده از وب سایت و اپلیکیشن بارش میباشد

تعاریف

- کاربر

هر مراجعه کننده به وب سایت و یا اپلیکیشن بارش ، به عنوان یک کاربر محسوب شده و بنابراینکه ثبت نام نموده و وارد حساب کاربری خود شده باشد یا خیر، دسترسی‌های گوناگونی نظیر جستجو در خدمات مشاغل، ارائه محتوا نظیر ثبت امتیاز، نظر و یا عکس برای مکان مورد نظر خود، امکان ثبت مکان جدید، درخواست مدیریت خدمات قابل ارئه خویش و مشاهده جزئیات بازدید صفحه خدمات خود، خواهد داشت.

- محتوا

"محتوا" به معنای متن، تصاویر و عکس‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری، داده‌های موقعیت مکانی و همه اشکال دیگر داده‌ها یا ارتباطات درونی وب سایت یا اپلیکیشن بارش است. "محتوای عمومی کاربر" به معنی محتوای ارسالی و یا دریافتی، از طریق ارتباط با سایت یا اپلیکیشن بارش، مانند امتیازدهی، نظردهی، ثبت تصاویر، بررسی و گزارش خطا، ثبت موقعیت مکانی، ... پیام‌ها و اطلاعاتی است که از کاربر ممکن است به صورت عمومی نمایش داده شود. "محتوای شخصی کاربر" به معنی محتوای ارسالی و یا دریافتی، از طریق ارتباط با سایت یا اپلیکیشن بارش، مانند موقعیت مکانی کاربر، مشخصات کاربری نظیر پست الکترونیکی، شماره تماس و رمز ورود، جستجوهای کاربر و علایق وی، به همراه تمامی اطلاعاتی از کاربر است که به صورت عمومی نمایش داده نشده و تنها خود کاربر به آنها دسترسی دارد و بارش از آنها تنها به منظور برقراری ارتباط و یا ارائه پیشنهادات ویژه و نتایج جستجوی دقیق تر به کاربر، استفاده می‌نماید.

- بارش

بارش بانک اطلاعات موقعیت مکانی، شماره تماس، تصاویر، نظرها، امتیازات، رویدادها، محصولات و توضیحات دیگری مربوط به خدمات کسب و کارها و تمامی اماکن عمومی یا خصوصی در سطح کشور است که به وسیله ارتباط کاربران با آن از طریق بستر وب سایت و یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه، این اطلاعات ارائه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بارش را می‌توان یک شبکه اجتماعی مبتنی بر موقعیت مکانی کاربران آن دانست که کاربران می‌توانند ، تجربیات  خود از محتوای آن را با یکدیگر به اشتراک بگذارند

وب سایت بارش به نشانی www.baaresh.com و همچنین اپلیکیشن اندروید و آی.او.اس با نام baaresh است که در تمامی مارکت‌های اپلیکیشن‌های تلفن همراه، قابل دریافت و استفاده است

- ثبت مکان جدید

هر کاربر می‌تواند موقعیت مکانی خاصی را بر روی نقشه انتخاب و اطلاعات مکانی عمومی یا خصوصی را در آن موقعیت ثبت نماید. مکان ثبت شده مورد بررسی بارش قرار خواهد گرفت و در صورت عدم رعایت قوانین محتوایی حذف خواهد شد، اما مسئولیت محتوای ارائه شده در صفحه ثبت و مدیریت خدمات، با کاربر ایجاد کننده صفحه خواهد بود.

- صاحب یا مالک کسب و کار

کاربری که در وب سایت بارش ثبت نام نموده و اطلاعات کاربری خود را به صورت کامل وارد کرده و شماره تماس آن مورد تایید می باشد، می‌تواند درخواست مالکیت یک مکان خصوصی را نموده و یا با دارا بودن معرفی نامه کتبی از سازمان مربوطه مدیریت مکانی عمومی یا سازمانی خاص را در بر عهده بگیرد، که پس از بررسی بارش و در صورت صحت اطلاعات ارائه شده توسط کاربر این مالکیت به وی اهدا خواهد شد. به این ترتیب از لحظه اهدا مالکیت صفحه به کاربر درخواست کننده، مالک کسب و کار مسئولیت اصلی اطلاعات ارائه شده در ثبت و مدیریت خدمات منتصب به خود را خواهد داشت.

- فعالیت های کاربر

ثبت نظر و عکس،در بارش و ثبت مکان خدماتی جدید را فعالیت‌های کاربر می‌گوییم که تنها توسط خود کاربر و با ورود به حساب کاربری وی قابل انجام خواهد بود.

پیام ها

هر کاربر در بخش پیام‌ها در اپلیکیشن بارش می تواند آخرین پیام‌ها و اعلان‌های ارسالی از سمت بارش را دریافت و مشاهده نماید.

قوانین و مقررات محتوا

هرگونه استفاده از محتوا تنها با اجازه بارش امکان پذیر است و بارش در رابطه با صحت و موضوع هرگونه محتوایی که کاربران ایجاد کرده و به اشتراک میگذارند، هیچگونه مسئولیتی ندارد. بارش از تمامی محتواهایی که از کاربر دریافت نموده و در اختیار دارد، تنها در راستای ارائه پیشنهادها و خدمات بهتر به کاربر، استفاده می نماید. کشف، پیاده‌سازی، مهندسی معکوس و یا هر اقدام دیگری برای استخراج هر نوع کد، ایده و یا الگوریتم از هر بخشی از بارش ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. مسئولیت نحوه دسترسی و استفاده از محتوای بارش با کاربر است.

قوانین و مقررات مالک کسب و کار

کاربری که پیش از دیگران تقاضای ایجاد صفحه ی ثبت و مدیریت خدمات کسب و کار را نموده باشد و صحت اطلاعات وی مورد تایید قرار گرفته باشد، مالک صفحه مذکور بوده و مسئولیت تمامی محتوای مربوط به صفحه با وی است و بارش هیچگونه مسئولیتی در قبال درستی و یا نادرستی اطلاعات ثبت شده ندارد. در صورتی که فردی ادعای مالکیت صفحه و محتوای آن را دارد که پیش از این کاربر دیگری مالکیت آن را بر عهده گرفته است، تنها می تواند گزارش خطا نماید تا بررسی های لازم در جهت تصحیح مالکیت صفحه صورت گیرد. بارش مختار است که در صورت عدم رعایت قوانین، صحت محتوا و هرگونه شکایت قانونی از صفحه مورد بحث، آن صفحه را حذف یا اصلاح نماید.

قوانین و مقررات تبلیغات

بارش بستر تبلیغات و معرفی خدمات کسب وکارهای گوناگون را به مخاطبان هدف، فراهم کرده است و با ثبت قراردادهای تبلیغاتی، این بستر را به کسب وکارها ارائه می‌نماید. با این حال، از آنجا که رسالت اصلی بارش معرفی بهترین‌ها به مخاطبان است، برخی کسب و کارها بدون آنکه هزینه و قراردادی جهت تبلیغات، با بارش به امضاء رسانده باشند، در بارش به صورت ویژه معرفی می‌شوند و این حق برای بارش محفوظ است و کسب و کارهای طرف قرارداد نمی‌توانند دخالتی در این زمینه نمایند.

- قوانین و مقررات امتیاز

در بارش مالک صفحه با ارائه خدمات ویژه به کاربر امتیاز به دست می‌آورند. این امتیازها باعث وجه تمایز ایشان از رقبا شده و رده‌بندی شوند. سیاست‌های میزان امتیازدهی برای فعالیت‌های مختلف به طور کامل توسط بارش تعیین شده و الگوریتمی غیر قابل پیش‌بینی و متغییر دارد.

- قوانین ثبت نظر در بارش

بارش تمامی نظرات کاربران برای مکان‌های مختلف را حتی در صورتی که نظر ثبت شده نسبت به مکان مورد نظر انتقادی و منفی باشد، تایید خواهد کرد و تمامی مسئولیت‌های قانونی نظر ثبت شده با کاربر ثبت کننده نظر است.

بارش در صورتی که نظر ثبت شده حاوی عبارات، کلمات، عناوین و لقب‌های اهانت آمیز باشد یا فردی حقیقی یا حقوقی تهمت بزند، نظر ثبت شده را حذف خواهد کرد.

- قوانین و مقررات مسدود شدن حساب کاربری

کاربران اپلیکیشن بارش در صورت ارسال هرگونه نظر و عکس تکراری یا غیر قابل تایید، به صورت متوالی با تعداد زیاد، ثبت کسب و کار نادرست و غیر قابل تایید به دفعات زیاد و برعهده گرفتن مدیریت صفحه کسب وکارها در چند مورد به صورت نادرست از طرف سیستم شناسایی شده و حساب کاربری آنها به صورت خودکار مسدود خواهد شد. کاربرانی که برای بار نخست اقدام به ورود اطلاعات به صورت نادرست و غیر قابل تاییدکرده‌اند به مدت 7 روز و برای بار دوم 1 ماه و در بار سوم به مدت 6 ماه مشمول مسدود شدن حساب کاربری از طرف بارش خواهند شد.

سیاست و قوانین حفظ حریم خصوصی در بارش

به طور کل سیاست حفظ حریم خصوصی در بارش به منظور ارائه خدمات بهتر به مخاطبان اپلیکیشن بارش تنظیم و پیداده‌سازی شده است. از آنجا که مخاطبان بارش به صورت آنلاین از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند و برخی اطلاعات شخصی خود نظیر شماره تماس، نام و نام خانوادگی و برخی دسترسی‌های تلفن‌همراه خود را به منظور شناسایی حساب‌های کاربری و ارائه پیشنهادهای بهتر از طرف بارش، در اپلیکیشن وارد می‌کنند، نیاز است درک روشنی از چگونگی جمع آوری، استفاده و محافظت از این اطلاعات را داشته باشند. لطفا برای آگاهی از سیاست‌های کلی بارش در حفظ حریم خصوصی کاربران این اپلیکیشن، این توضیحات را به دقت مطالعه بفرمایید.

- چه اطلاعاتی از کاربران وب سایت و یا اپلیکیشن بارش جمع آوری می‌شود؟

تنها هنگام ثبت نام و تکمیل پروفایل در بارش از کاربر خواسته می‌شود که نام، آدرس پست الکترونیک، منطقه محل سکونت، شماره تلفن، علاقه مندی‌ها، تاریخ تولد و یا سایر جزئیاتی که برای ارائه خدمات بهتر از طرف بارش به کاربر مورد نیاز است، وارد کند.

- چه اطلاعات و دسترسی‌هایی از تلفن‌همراه کاربر در اختیار اپلیکیشن بارش قرار می‌گیرد؟

هنگامی که کاربر از اپلیکیشن بارش استفاده می‌کند، ممکن است از او خواسته شود اجازه دسترسی به موقعیت مکانی او را به اپلیکیشن بدهد تا بارش بتواند بر اساس موقعیت مکانی کاربر نتایج جستجو و پیشنهادهای مورد نظر را به او ارائه نماید. همچنین در مواردی اجازه دسترسی به گالری تصاویر، دوربین تلفن همراه، اطلاعات شبکه، ورژن سیستم عامل تلفن همراه، شناسه یکتای سخت‌افزاری آن وحافظه تلفن همراه از کاربر گرفته می‌شود. بارش ممکن است برای تعیین مکان کاربر از اطلاعات IP و GPS تلفن همراه کاربر استفاده کند.

بارش از اطلاعات جمع‌آوری شده به چه منظور و چگونه استفاده می‌کند؟

- بارش از اطلاعات دریافت شده از کاربر برای ارائه نتایج جستجو اختصاصی و هوشمند، راه‌کارهای بازاریابی برای صاحبان کسب و کارها، اشتراک خبرنامه و پیشنهادهای ویژه به کاربران بارش استفاده می‌کند. جنبه‌های مختلف استفاده از این اطلاعات به شرح زیر است:

  • شخصی سازی تجربیات کاربر در اپلیکیشن و امکان ارائه محتوا، محصولات و خدمات بر اساس علایق کاربر
  • ارائه نتایج بهتر و دقیق‌تر بر اساس نیاز کاربر در استفاده از ویژگی‌های گوناگون اپلیکیشن
  • پیاده‌سازی و ارائه راه‌کارهای بازاریابی، نظرسنجی، مسابقه و ویژگی‌های دیگر
  • دریافت تجربیات، نظرات و امتیازات کاربران به اماکن مختلف شهری و خدمات و محصولات آنها
  • پیگیری و پیوستگی در ارتباط با کاربران از طریق پست الکترونیک، پیامک و اعلان‌ها
  • شخصی سازی پروفایل کاربر با استفاده از تصاویر شخصی و اطلاعات مکانی
  • ثبت تصاویر و ویدئو‌های گوناگون از اماکن مختلف شهری توسط کاربر

بارش چگونه از اطلاعات شما محافظت می‌کند؟

بارش به طور منظم برای یافتن و ترمیم حفره‌های امنیتی و بخش‌های آسیب‌پذیر اپلیکیشن در حال بررسی و به‌روز رسانی ویژگی‌های امنیتی خود است. اطلاعات شخصی کاربران در بارش در پشت شبکه‌های امن اطلاعاتی و تنها با اجازه دسترسی تعداد محدودی افراد مورد تایید جهت بررسی اطلاعات، ذخیره شده است. علاوه‌ بر این، ارتباطات و انتقال اطلاعات در بارش بر بستر سوکت‌های امن رمزگذاری شده SSL صورت می‌گیرد. بارش اقدامات امنیتی گوناگونی را در هنگام ثبت نام، ورود به حساب کاربری و دسترسی کاربر به اطلاعات خود، برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران، پیاده‌سازی کرده است.

کوکی - Cookies

اپلیکیشن بارش از کوکی استفاده کرده و مقدار بسیار کوچکی از اطلاعات را بر روی تلفن همراه کاربر ذخیره می‌کند. کوکی‌ها شامل اطلاعات شخصی کاربر نیستند و تنها برای ردیابی نحوه استفاده کاربر از اپلیکیشن، ویژگی‌های پرکاربرد او و یا بخش‌های مورد علاقه‌اش استفاده می‌شوند. به وسیله کوکی‌ها بارش قابلیت شخصی سازی محتوا را برای کاربران مختلف خواهد داشت. در اپلیکیشن بارش، کاربر توانایی غیرفعال کردن و یا حذف کوکی‌ها را به وسیله تنظیمات تلفن همراه خود دارد. با این وجود کاربر با غیرفعال کردن کوکی، امکان استفاده از برخی ویژگی‌های اپلیکیشن بارش را نخواهد داشت.

ارتباط با اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های دیگر و اشتراک گذاری اطلاعات با آنها بارش هیچگونه از اطلاعات کاربران خود را به هیچ نحوی در اختیار اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های دیگر قرار نمی‌دهد و تمامی ارتباطات موجود با هر اپلیکیشن دیگر، بدون انتقال اطلاعات کاربری خواهد بود.

هرکاربر در اپلیکیشن بارش یک صفحه شخصی با عنوان صفحه من دارد که متعلق به خود او است و اطلاعاتی مانند عکس حساب کاربری، لیست کاربران دنبال کننده و دنبال شونده، نشان‌های دریافتی از بارش، فعالیت‌ها، رویدادهای مورد علاقه و نام و اطلاعات مربوط به معرفی خود به کاربر را به سایر کاربران نمایش می‌دهد.کاربران بارش می­توانند با استفاده از تنظمیات حساب کاربری خود اقدام به خصوصی‌سازی صفحه مربوط به خود کنند.