درباره ما

بارش شامل اپلیکیشن و وب سایت بارش به نشانی www.baaresh.com  به عنوان یک برند و ایده نوآورانه ، محصولی است از شرکت طاها رایانه سپاهان .

شرکت طاها رایانه سپاهان ، عضو نظام صنفی رایانه ای کشور و همچنین عضو اتحادیه فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان ، به شماره ثبت 14548 اداره ثبت شرکتهای استان اصفهان ، از سال 1377 تا کنون ، با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه IT  و ICT ، مجری پروژه های سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه های شبکه ، امنیت اطلاعات ، امنیت شبکه ، شبکه های توسعه یافته ، هوش مصنوعی ، سیستمهای ناوبری و مدیریت ناوگان ، و سیستمهای امنیتی و کنترل تردد در سطح کشور بوده و همواره کوشیده است تا تجربیات چالش برانگیز خود در حین اجرای پروژه هایش را ، به عنوان چالشهای اجتماعی و عمومی ، نگریسته و در پی راه حلی جامع برای آن باشد.

ایده پیاده سازی بارش ، اولین بار در سال 1391 توسط آقای مهندس محمد خسروی ، مدیر عامل شرکت طاها رایانه سپاهان ، مطرح شد.ایده اصلی در یک جمله خلاصه بود : ایجاد یک بانک اطلاعاتی به روز و صحیح و برخط (online) از خدمات فورس ماژور شهری از یک طرف ، و ایجاد یک بانک اطلاعاتی به روز و صحیح و برخط (online) از متقاضیان این خدمات( شهروندان ) از طرف دیگر و در نتیجه ایجاد بستر تعاملی بلا درنگ بین این دو بانک اطلاعاتی.

زمانیکه هنوز کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی در قد و قواره های امروزی وجود نداشتند ، این فکر که ” شهروند باید به اطلاعات فورس ماژور شهری خود در همه ساعات شبانه روز بطور صحیح و برخط ، دسترسی داشته باشد ” به عنوان یک ایده به اتاق فکر شرکت راه پیدا کرد و به یک پروژه تبدیل شد.

اطلاعات فورس ماژور هر شهروند در بدو ورود به شهر دیگر یا یک نقطه جغرافیایی ، و دغدغه های او چه میتوانست باشد ؟

جواب را همه ما بارها تجربه کرده ایم و شاید همه ما جای خالی یک راهنمای 24 ساعته هوشمند را به هر شکل ممکن ، احساس کرده ایم.

راهنمایی که از یک سو بتواند حتی قبل از درخواست شهروند ، نیاز او را حدس بزند و به او پیشنهاد دهد ، و از سوی دیگر به کمک صاحبین کسب و کار و خدمات آمده و وجود شهروندی را که در جستجوی خدمات اوست ، به او اطلاع دهد تا روند کسب و کار و ارائه خدمات با آمادگی قبلی و نظم هوشمندی ، ادامه یابد.

اطلاعات فورس ماژور مورد اشاره ، شامل چند گروه اساسی و اجتناب ناپذیر هستند :

اسکان ، تغذیه ، درمان ، خرید ، حمل و نقل ، مراکز خدمات خودرو ، گردشگری ، کسب و کارهای ویژه و خدمات دولتی و سازمانی

پس از چندین سال تحقیق ، تلاش و همت بی وقفه از سوی مدیریت و همکاران شرکت ، و با وجود موانع و مشکلات متعدد ، بالاخره نهال نوپای بارش به بار نشست و اکنون در آستانه ورود به چهاردهمین سده از تاریخ پر تلاش مردم این مرز و بوم ، مفتخریم که محصول خود را در قالب اپلیکیشن بارش تقدیم هموطنانی کنیم ، که دوستشان داریم و از آرامش خاطرشان خرسند و از رنجش خاطرشان نیز آزرده میگردیم.

محمد خسروی

ایده پرداز و موسس سامانه بارش