اهمیت امن بودن یک اپلیکیشن

 ۱۳۹۹/۰۷/۰۵  

همه ما انتظار داریم اپلیکیشنی که دانلود میکنیم( صرف نظر از منبع انتشار آن )، علاوه بر امکانات و ویژگی هایی که دارد  ، امن و سالم هم باشد.

ایمن نگه داشتن اپلیکیشن از آسیب (شامل همه موارد هکرها ، ویروسها ، تروجان ها ، فیشرها و … ) کار ساده ای نیست درحالیکه یکی از ضروریات است.

تست امنیت موبایل یکی از چرخه های حیات نرم افزار SDLC است.

اهمیت سنجش میزان امنیت اپلیکیشن:

در حالیکه زندگی روزمره ما وابسته به فضای سایبری و محتوای دیجیتال شده و این وابستگی هر روز بیشتر خود نمایی میکند ، کامپیوترها و گوشی های تلفن همراه به عنوان اصلی ترین دروازه ورود به این فضا ، عرصه تاخت و تاز انواع نرم افزار و اپلیکیشن شده و با وجود تعدد و تنوعی که دارند ، هنور هم  نه تنها همه نیازهای ما را برآورده نمیکنند ، بلکه گاهی بدلیل عدم رعایت نکات امنیتی در انتخاب آنها از سوی خودمان ، دردسر ساز و حتی پر مخاطره میشوند.

همه ما ، اطلاعات مربوط به ایمیل ها، اطلاعات بانکی ، اطلاعات هویتی و حتی پزشکی ، عکسها و رمزهای عبورمان را روی موبایل ها یا کامپیوترهایمان ذخیره میکنیم.

متوسط کاربران تصور میکنند که استفاده از قفل ( Pin , Pattern , password ) و حتی اثر انگشت بر روی تلفن هوشمند یا کامپیوتر ، برای در امان نگه داشتن اطلاعات کافی است.

اگر شما بعنوان کاربر موبایل یا کامپیوتر ، نسبتا حرفه ای باشید ، اهمیت این موضوع را بیشتر درک میکنید.

با گسترش تلفن همراه و کامپیوتر در زندگی دیجیتال امروز ، هر روز اخبار و موارد نوظهوری  از حملات سایبری ، هک و نفوذ و در نتیجه آن سرقت اطلاعات به گوشمان میرسد و یا حتی میبینیم که گاها بسیار خلاقانه و زیرکانه هستند.

حتما از گسترش و توسعه اپلیکیشنها هم با خبر هستید ، از اپ های real-time گرفته تا اپ های هوشمندی که مسائل بانکداری را مدیریت می کنند.

ما تمام تلاش خودمان را میکنیم و خواهیم کرد تا اپلیکیشن بارش را همیشه امن نگه داریم.زیر ساختهای نرم افزاری و سخت افزاری ما همواره توسط مجربترین و کار آزموده ترین متحصصین امنیت شبکه و امنیت اطلاعات تحت کنترل هستند و خواهند بود تا بستر اطلاع رسانی ما و فعالیت شما همیشه امن و مطمئن باقی بماند.

شما نیز ممکن است چندین راهکار برای حفظ امنیت خود داشته باشید. از شما درخواست میکنیم در صورتیکه به حفره امنیتی در اپلیکیشن بارش برخورد کردید حتما به ما اطلاع بدهید.

بارش ( بانک اطلاعات راهنمای شهر )

www.baaresh.com


نظرات